Tänasest pakub Kalakoht tasuta kodulehe majutust!

Posted by
|

Just nii see on! Kõik kalamehed saavad nüüd paari klikiga ning täiesti tasuta luua endale oma isikliku blogi, kalastuspäeviku, kalakohtade meelespea või mille iganes järgi keskil parasjagu huvi ja vajadust on. Kalakoht avas uue lisa: Kalakoha Kalavõrk. See koosneb mitmest huvitavast osast kuid kokku võiks selle uuenduse võtta sõnaga: “Suhtlus.”

Mis siis uut juurde tuli?

  • Profiilimenüü
  • Isiklikud veebilehed
  • Privaatsõnumid
  • Sõbrad
  • Grupid
  • Sündmused

 

1. Profiilimenüü

Kalakoht.ee lehe päises kuvatakse nüüd peale sisse logimist kasutaja adminriba koos profiilimenüüga paremal nurgas. Profiilimenüü võimaldab kiiret ja mugavat ligipääsu kogu Kalavõrgu funktsionaalsusele.  See on kõige parem koht Kalavõrguga tutvuse tegemiseks. Vaata, uuri, katseta.

2. Isiklikud veebilehed

Profiilimenüü->Blogid

Kalavõrk->Blogid

Isiklik veebileht tähendab just seda. Nüüdsest on võimalik luua endale isiklik kalakoht.ee alamdomeenil asuv leht. (näit. mihkel.kalakoht.ee, kalaboss.kalakoht.ee, forellikutt.kalakoht.ee, jne) Loodav leht jookseb sarnaselt Kalakoht.ee’le WordPressi sisuhaldusel. Oma lehe personaliseerimiseks on hetkel valida 14 erineva kujunduse vahel. Pluginate nimekiri on hetkel kasinavõitu kuid vastavalt nõudlusele testin järjest uusi pluginaid, veendumaks et need varem paigaldatutega konflikti ei lähe, ning lisan sobivuse korral kalakoht.ee varamusse.

Kuna kalakoht.ee on siiski keskendunud kalastusele, peavad kõik loodavad lehed suuremas osas olema samuti kalastusteemalised. Kui keegi soovib kõrvalteemana loomapidamisest või neurokirurgiast blogida, siis sellest ma suurt numbrit ei tee.

Küll aga teen ma suurt numbrit igasugust vaenu õhutavate, privaatsust rikkuvate, kuritegelikku käitumist(röövpüük) propageerivate lehtedega – peale esimest hoiatust läheb leht kustutamisele. Ma olen vägagi tolerantne inimene, seega kui vähegi postitamisel kainet mõistust ja sündsustunnet rakendada, saame me väga hästi ja sõbralikult läbi.

Iga individuaalse lehe mahupiirang on hetkel 250MB. Sinna sisse loetakse siis kõik failid, mis lehe omanik oma lehele üles laeb. See number võib edaspidi muutuda, vaatame esialgu kuidas sellest jätkub ja kuidas serveri varud vastu peavad.

3. Privaatsõnumid

Profiilimenüü->Sõnumid

Kalakoht.ee lehel on nüüd olemas täisfunktsionaalne privaatsõnumite kirjakast mis võimaldab saata ning vastu võtta teateid kasutajate vahel. Nagu öeldud, sõnumid on privaatsed, seega nähtavad ainult saatjale ja saajale.

4. Sõbrad

Profiilimenüü->Friends

Kasutaja sõbraks märkimine annab Sulle võimaluse piirata oma jagatava info nähtavust just täpselt oma sõpraderingiga. Näiteks ei soovi Sa kogu Internetile avaldada oma sauna taga olevat superkalakohta aga samas tahad sõprade ees uhkustada sealt püütud purikatega? Määra see info nähtavaks ainult sõpradele ja mure murtud. Mitte keegi väljaspool Sinu sõpraderingi seda infot ei näe.

5. Grupid

Profiilimenüü->Groups

Kalavõrk->Grupid

Grupid aitavad koondada infot ja kalastajaid nende ühiste huvida põhjal. Siirdu gruppide lehele ja astu Sind huvitavate gruppide liikmeks. Ei leidnud gruppi, mis Sinu arvates seal kindlasti olema peaks? Loo see ise! Grupid võivad olla avalikud, privaatsed või suisa peidetud. Avaliku grupiga saab liituda igaüks ning liitumine ei vaaj kellegi heakskiitu. Privaatsesse gruppi astumiseks tuleb avaldada soovi ning grupi haldaja(d) otsustavad, kas kiidavad sooviavalduse heaks või mitte. Peidetud gruppi saab astuda ainult personaalse kutse alusel.

NB! Grupil võivad olla personaalne pildigalerii, foorum, sündmused, blogi. See on ideaalne võimalus sõpradega ühisblogi pidamiseks.

6. Sündmused

Profiilimenüü->Sündmused

Sündmuste loomine on saanud täiesti uued mõõtmed. Nüüd on võimalik luua personaalseid, grupile suunatud või avalikke sündmusi. Sündmusel võib olla piiratud osalejate arv ning broneeringusüsteem. Erinevad piletitüübid, reeglid ja soodustused.

Süsteem on piisavalt paindlik ning samas ka lihtne, et sobida nii sõpradega kalaretke organiseerimiseks kui suure kalastusvõistluse korraldamiseks.

NB! Kõik sündmused kuvatakse ka üldises sündmuste kalendris vastavalt sellele, kes kalendrit vaatab. Kui sündmus on määratud ainult sõpradele, siis kuvatakse kalendris antud sündmust ainult Sinu sisse loginud sõpradele.

Ääremärkus

Hetkel leidub Kalavõrgus veel omajagu Inglisekeelset teksti. Usun, et käesoleva nädalaga suudan jooksvalt enamuse tekstist üle käia ning Eestikeelseks teisendada. Samuti vajavad kujundusfailid siit-sealt järeleaitamist. Paluks siis leplikku meelt ja kannatust. Kõik hea saabub oma õigel ajal, või natukene hiljem.

 

Parimat,

Rait Lotamõis