BoBo Fishing Kalastustarbed

Posted by
|

BoBo Fishing – sellise nime taha on end peitnud Pärnu maanteel linnapiiril asuvas Maksimarketis asuv kalatarvete kauplus. Kust niisugune nimi pärit on, ei oska omanikud isegi öelda – ilmselt olid avamise hetkeks kõik muud sobilikud poenimed nagu Särg, Ahven, Säga jne juba hõivatud ja nii ei jäänudki muud üle, kui ainus allesjäänud ilus nimi BoBo ära napsata. Aga vahva nime taga on ka igati vahva kauplus. 

Kohe sisenemisel on aru saada, et poepidajad on ka ise kanged kalamehed. Eelsoojendusena saab vere kuumaks ajada laual asetsevat pildialbumit sirvides – sealt leiab vastused küsimustele kust, millal, millega ja kuidas ning piltidel leiduvaid kangelasi näeb elusuuruses leti taga askeldamas. Kui albumi lehitsemisel emotsioonid napiks jäävad, saab lisa ammutada seinal paiknevalt suurelt LCD ekraanilt, kus asjakohastel videoklippidel ahhetamapanevad sündmused vaatajani jõuavad.

Kuigi kõik kalatarvete kauplused on omanäolised, siis BoBo kohta võib öelda – kohe eriti omanäoline. Kaupluse lettidelt leiab palju selliseid kaubamärke, mida mujal ei müüda. Kui soomlaste kõnepruuki kasutada, võib öelda, et BoBo on teatud kaubamärkide maaletooja. Erinevalt teistest maaletoojatest ei paku BoBo oma poes müüdavat kaupa aga edasimüüjatele, mis ongi üheks omanäolisuse alustalaks.

Eriti pilkupüüdev on kaupluses on landiriiul. Sealt leiab muuhulgas niisuguseid landitüüpe, mis meil on veel suhteliselt vähepopulaarsed, kuid millega põhjanaabrid juba aastaid suurtes kogustes punast kuivale tirivad.

Kaubamärgi Falkfish Spöket-seeria sööstlandid on tublid töömehed nii meres kui sisevetel. Kuigi need on mõeldud peaasjalikult lõhilaste püügiks, ei põlga neid lante ära neid ka haug ja ahven. Eestis on nii Falkfish kui Spöket veel üsna tundmatud nimed, kuid mitte Euroopas – näiteks Saksa kalastusajakirjandus kirjutab neist midagi pea igas numbris ja maineka Blinkeri landitestis sai Spöket meriforellilantide kategoorias II koha. Ehkki lant on mõeldud esmajoones astmeliseks kerimiseks ja kasutamiseks sööstlandina, saab sellega püüda ka kui tavalise vobleriga – sel juhul annab lant kergelt popsuvat küljemängu. Eestis on poepidajad Spöketiga saanud ka meriforelli (35-grammine 10 cm Spöket lendas Lawsoni 3-meetrise 16-48-grammise heitevõimsusega ridvaga 80 m – hea lennuga lant), ent huvitaval kombel on pisemad mudelid rohkem meele järele hoopis jõeforellile (lant töötab hästi talvisel ja varakevadisel ajal sügavates aukudes) ja haugile (paljud Saaremaa mehed on käinud 10 cm Spöketit spetsiaalselt Tallinnas ostmas, kuna see mängib juba ca 40 cm sügavuses vees ja meeldib väga sealsetele haugidele). Spöketit toodetakse kolmes eri suuruses: 6 cm (10 ja 18 g), 8 cm (18 ja 28 g) ning 10 cm (35 ja 50 g).

Uutest ja huvitavatest kaubamärkidest rääkides toob Bobo Fishing maale ka taskukohase hinnaga Behri toodangut. Behr on nn seinast seina kaubamärk, koondades enda alla laia sortimendi kalapüügil vajaminevat varustust. Näiteks võiks tuua kahlamispüksid (59€), piiritusepõletiga suitsuahjud (45€), ülisuured võdikud, voblerid ja plekklandid jpm.

Kuna pood on avatud kõigil nädalapäevadel 9.00–20.00 ja jääb paljude kalameeste kalastus- ja koduteele, on saadaval ka vihmaussid, sääsevastsed ja kärbsetõugud. BoBo kauplus on heaks kohaks, kust on võimalik leida kalamehest sünnipäevalapsele sobiv kingitus; kui aga ise kingitust valida ei oska, võib otsustada ka kinkekaardi kasuks.

Kindlasti tuleb ära märkida ka poes asuvat suur akvaarium, kus saab reaalselt kontrollida lantide ja sikuskate mängu. Teada on küll tõsiasi, et lant ei pea meeldima kalamehele, vaid ikka kalale, kuid kui proovida korrakski elu läbi kala silmade vaadata, peaks asjast üsna hea ettekujutuse saama.

Tulevikus on BoBo kauplusel plaanis ka laieneda, kuid kindlasti mitte suure pauguga – kasvuplaanide realiseerumine käib poepidajate arvates käsikäes ikka koos klientuuri ja kaubavaliku kasvuga.

Lõpetuseks võib öelda, et BoBo on üks igati asjalik kalatarvete kauplus, kuhu peaks asja olema nii algajal, kogenul kui lihtsalt oma kalavarustust täiendaval kalamehel. Omadest kogemustest võin lubada, et vastuvõtt saab olema soe ning ega asjalikest nõuannetestki puudust tule.

 

Tekst: Hanno Kask

Add a comment