1. Anar Sillakivi

  Kolmekesi Tarbjal “lantimas”

  by
  Comment
  Kevad on kärmelt üle minemas suveks ja ma polnud veel kalale jõudnudki. Nüüd kus hooaeg on alanud ja kaladel veel pugud punnis pole – tuleb ennast igasuguste võimalike viisidega vee äärde rebida. Olen veel suhteliselt noor kalamees ega tea veel neid kõige õigemaid kohti ja nõkse, et kuidas ka kõige...
 2. lauri

  Trimmeri mootoriga paadimootor!

  by
  1
  Olles hobikorras kalamees, siis kuulub minu “varanduse” sekka ka üks kummipaat. Suvel korduvalt kalal käies tundsin, et hirmus tüütu ikka aerutada vastu tuult, kui vaja järgmist unda vaatama minna vms. Justkui minu mõtteid kuuldes pakuti mulle Johnsoni 3HP paadimootorit, millel mingi häda pidi küljes olema. Kaua ei pidanud mõtlema ja...
 3. Kalakoht.ee

  Tormine õhtupoolik

  by
  1
  See juhtus paar aastat tagasi Saaremaal. Oli Juuli keskpaik ja me läksime kuskil kella kuue ajal ühte lahesoppi kummipaadiga lantima. Ilm oli väga vaikne ning teavas tumedaid pilvi täis. See koht on suveti suhteliselt rohune ning vetikaid täis, kuid seekord oli veetase kõrgem ning see andis meile võimaluse püüda.
 4. Rian Orie

  “Kas praetult või keedetult?”

  by
  Comment
  Minu vanaisa oli mees, kes teadis alati vastust küsimustele stiilis, “Kus on parim kalakoht?” Just tema oli see, kes tõi mind kalastamise juurde juba minu varajases nooruses. Kuigi väärt mees kalastab juba teispoolsetel kalavetel, jättis ta mulle mälestuseks nii mõnedki uskumatud kalamehejutud. Alljärgnev on üks nendest.
 5. Rait Lotamõis

  Esimene

  by
  1
  Olin siis värskelt Järve äärde kolinud, minevikus saagiks olnud särje ja latikapuru, mitte midagi üle ehk kolmesaja grammi. Kadedusega kuulasin ja vaatasin kuidas kogenud kalamehed Järvelt ilusat linaskit ja latikat välja tirivad.
 6. Rait Lotamõis

  Üllatusesineja

  by
  Comment
  Oleme juba paar tundi vöökõrguses kaldarohus rühkinud. Südasuvine päike kütab läbi mütsi pealage ning higinire voolab mööda selgroogu allapoole. Korraga kaob pind jalge alt ning järgmisel hetkel leian end rinnust saadik maasees.