9 põhjust hakata talikalastajaks

Posted by
|

Kas Sa oled arvamusel, et talvel külmakraadidega järvejääl istumine ning läbi jääaugu kala kimbutamine ei ole Sinu jaoks? Arva uuesti. Kui Sa armastad kalastamist, kui Sa armastad vabas looduses viibimist, lund ning krõbedat värsket õhku – siis  võib talikalastus Sind üllatada ühe meeldivama päevaga mis Sul kogu talve jooksul olla saab.

Senikaua, kui Sa rakendad jääl liikudes kainet mõistust, lunastad ka talviseks hooajaks kalastusloa ning riietud ilmale vastavalt, ei ole ühtegi põhjust miks mitte sel talvel talikalastust proovida.

 

Alljärgnevalt võin aga ära tuua üheksa põhjust, miks seda teha.

 

1. Sa ei pea ootama kevadeni, et uuesti kalale minna

Tõelise kalapüügientusiasti jaoks on väljavaade terve hooaja vältel mitte kalale saamisest lihtsalt kõige jubedam mõte üldse – seetõttu ongi talvine kalapüügihooaeg sedavõrd hindamatu.

 

2. Kuumad joogid

See on lihtsalt üks nendest pisiasjadest, mis muudavad päeva päikeseliseks. Külmal talveilmal jääaugu kõrval istudes võib termos kuuma kakao, kohvi, tee või supiga muutuda Sinu meeldivamaks kaaslaseks ning rituaaliks.

 

3. Rahu ja vaikus

Kuigi talipüüki võib harrastada koos sõpradega, on selle üks atraktiivsemaid ning ainulaadsemaid võlusid viibimine ihuüksinda talve täielikus vaikuses ning tardumuses. See annab Sulle haruldase võimaluse olla tõeliselt üksi koos loodusega.

 

4. Rahuldus

Vastupidiselt levinud arvamusele, võtab kala hästi ka talvel. Sõltuvalt Sinu püügipiirkonnast, leidub alati kalu, kes talvel tihti parvedes liiguvad ning ohtralt püügirõõmu pakuvad. Ning kui Sa juba selle esimese kala sealt jääaugust välja tõmbad, oled Sa tagasi jääl igal võimalusel.

 

5. Lõuna

Paljud kalastajad võtavad jääle kaasa pisikese priimuse, sõltumata sellest kas kalastatakse sõpradega või üksinda. Pole midagi mõnusamat otse jääl valmistatud toidust – eriti kui toit sisaldab mõned minutid varem püütud saaki.

 

6. Kerge varustus

Kui jääpuur või tuur välja arvata on talikalastuse varustus tunduvalt kompaktsem ning kergem kui suvine. Peenemad tamiilid, väiksemad ridvad, rullid ning landid muudavad kogu varustusega liikumise väga lihtsaks ja mugavaks.

 

7. See ei tee Sinu pangakontole liiga

Oled kunagi kuulnud ütlemist “Paat on auk vees, kuhu Sa viskad kogu oma raha?” Noh, pole paati = ei kulu kütust, ei paadiremonti ning ei mingit paadihooldust. Samuti mahub kogu talvise varustuse eelarve lahedalt 50€ sisse.

 

8. Sa võid kogu perekonna kaasa võtta

Kuigi talikalastus  on hea võimalus ise endaga aega veeta ning oma mõtetes selgust leida, võid Sa ka kogu oma perekonna sellesse talvisesse võlumaailma kaasa võtta. Lapsed naudivad lumes mängimist kindlasti ning saate koos kindlasti pikaks ajaks meelde jääva kogemuse seikluse ning värskete kalafileede grillimisega.

 

9. Pole vaja karta merehaigust

Jälle… ei mingit paati. Ei mingit loksumist, iiveldust ega peale päevast paadis istumist jalge all õõtsuvat maapinda.

Liitu artikli aruteluga