Üleskutse kalameestele üle Eesti!

Avaleht Forums Kalakoht.ee Üleskutse kalameestele üle Eesti!

 • This topic is empty.
Viewing 0 reply threads
 • Author
  Posts
  • Kuna kalakoht.ee on kahe inimese entusiasmil veerev ettevõtmine, siis paratamatult ei edene meil asjad nii kiiresti, kui seda sooviksime. Seoses sellega pöördub Kalakoht.ee kõigi Eesti kalameeste poole palvega ettevõtmisele õlg alla panna. Eriliseks murekohaks on Eesti veekogude andmebaas.

   Selle täiendamisele ning täpsustamisele saab kaasa aidata meist igaüks. Pole vaja muud, kui anda meile võimalikult täpne info oma kodukoha või lihtsalt enimkülastatavate veekogude kohta. Andke teada, mis kala kuskil vees elab, või kus vees mingi kala enam mingil põhjusel ei ela. Eriti nadi on meil hetkel olukord jõgede poolelt. Kui järvede osas on meil olemas andmed 1970. aastast, siis paljude jõgede kohta on meil vaid teada, kas ta on havijõe tüüpi või forellijõe tüüpi. Ning kahetsusväärselt palju on veel jõgesid, mille kalaliikidest meil info täielikult puudub.

   Kindlasti lööb nüüd mõnel mehel veri kohisema ja lööb rusikaga lauale “kurat, otsi lolli. Kohe kui ma ütlen et mul majataga metsa sees asuvas tiigis on karpkala sees, ei jõua neid kalamehi enam kaikagagi laiali peksta” Nendele meestee tahaks rahustuseks öelda, et tegelikult on sellisel andmebaasil hoopis teine effekt.

   Hetkel on kogu kalameeste “hordid” koondunud konkreetsete veekogude ümber. Ehk siis võetakse ette suise mitmesaja kilomeetrilisi retki kindlate “populaarsete” veekogude äärde. Samas, kuiaplju on meil kas päris avastamata või siis väheteatud väga häid kalastuskohti? Kümneid? Sadu? Vihjeks võin öelda, et Eestis on üle 2500 veekogu. Kui mitut tead, ning reaalselt külastad Sina?

   Niisiis, aidake kaasa kalameeste ühtlasemale jaotamisele Eesti veekogude vahel, ning seeläbi vähendada “koormust” väiksel arvul kalavetel.

   Info palun postitage sellesse teemasse.

   Ette tänades,

   Rait & Rian

Viewing 0 reply threads

You must be logged in to reply to this topic.

Pinnavirvendus [RSS]

Viewing 1 - 5 of 54 items

Värsket Foorumites