Teeme ise – ujukid

Avaleht Forums Kalakoht.ee Õpetused ja juhendid Teeme ise – ujukid

 • This topic is empty.
Viewing 0 reply threads
 • Author
  Posts
  • HOIATUS! Ujukivalmistamine võib olla vägagi sõltuvust tekitav hobi. Kuid ei ole midagi paremat, kui püüda kala oma kätega valmistatud varustusega ning sealjuures tõdeda, et enda tehtu toimib sama hästi ning tihti kordades paremini, kui poest kalli raha eest ostetud varustus. Alljärgnev õpetus näitab, kuidas valmistada balsast ujukit, mis  on sobilik seisuveest püüdmiseks.

    

   1. Ujuki valmistamiseks vajad Sa: 3mm või 4mm läbimõõduga balsa pulka, korrektorvedelikku(leidub kontoritarvete kauplustes), musta ja rohelist värvi, teravat nuga(parim on hobitarvetes müüdav vahetatavate teradega spetsiaalnuga), 2mm käsipuuri(mugav on kasutada söödapuuri), veekindlat liimi, liivapaberit (1500 või peenem), erksa tooniga värvi antenni jaoks ning hambatikke.

   2. Lõika noaga balsapulk sobilikku mõõtu. Tavaliselt 15 – 17cm. Seejärel puuri pulga mõlemasse otsa 1,5-2cm sügavune auk hambatikkude tarbeks.

   3. Liimi lühike jupp hambatikku ujuki alumisse otsa. See hambatikk peaks jääma umbes 2-3cm välja ulatuma. Ujuki ülemisse otsa liimi pikem hambatikk, see peaks jääma umbes 4-5cm ujuki kerest välja vaatama. Lase liimil kuivada.

   4. Lihvi ujuk peene liivapaberiga hoolikalt siledaks. Seejärel kata ujuk õhukese ning vedela lakikihiga – see lööb Sinu lihvitud pinna uuesti krobeliseks ja karvaseks. Kui lakk on kuivanud, lihvi ujuk uuesti üle, et taastada tema sile pind. Korda lakkimist ja lihvimist vajadusel veel kord.

   5. Kasutades korrektorvedelikku anna ujuki antennile valge krunt.

   6. Värvi ujuki kere mustaks. Selleks, et saada ilusaid sirgejoonelisi värvide üleminekuid, toeta ujuki tipp vastu tugevat pinda, aseta pintsel ujukile ning selle asemel, et pintslit liigutada, keeruta ujukit ennast sõrmede vahel.

   7. Värvi antenni tipp endale sobivasse erksavärvilisse tooni. Katseta erinevaid toone erinevate püügiolude tarbeks. Pildil toodud ujukil on antennile jäetud veel ka must ning valge rõngas. See lihtsustab võtu märkamist juhtudel, kui kala tõstab sööta ning ujuk ennast kergitab.

   8. Maskeeri ujuki keret roheliste täpikestega.

   9. Kata valmis ujukid kahe kordse lakikihiga.

Viewing 0 reply threads

You must be logged in to reply to this topic.

Pinnavirvendus [RSS]

Viewing 1 - 5 of 54 items

Värsket Foorumites