Söötadest – kanepiseeme

Avaleht Forums Kalakoht.ee Kalad Söötadest – kanepiseeme

 • This topic is empty.
Viewing 0 reply threads
 • Author
  Posts
  • Kanepiseemned on tõenäoliselt kõige tõhusam sööt särje ning teivipüügil kuid paljudel on nende kasutamisega probleeme. Peamiseks probleemiks on suutmatus kala võttude sagedusega sammu pidamine. Võistluskalastajad nimetavad kanepiseemet supersöödaks. Kalasöödana müüdavad kanepiseemneid on töödeldud selliselt, et neid pole võimalik kasvama panna ning tihtipeale on neid ka kuumutatud kesta lõhenemiseni.

   Seemned on tavaliselt musta värvi ja suuruselt pisikese kruusatera mõõtu ning ühe teooria kohaselt peavad kalad neid vees leiduvateks pisikesteks musta kojaga tigudeks. Vanasti arvati, et kuna tegu on kanepiga, kogevad kalad neid süües kanepisuitsetamisele sarnast uima ning seetõttu toimib see sööt niivõrd efektiivselt.

   See arvamus loomulikult ei pea paika kuid kalad, eriti särg, hindavad kanepiseemet üle kõige. Ükski endast lugupidav särjekunn ei peaks samme jõele seadma ilma kamalutäie kanepiseemneteta – ükskõik mis aastaaeg parasjagu ka ei oleks.

   Kanepiseemned on ka ideaalseks peibutussöödaks kaladele nagu linask, karp ning turb.

    
   Kuidas kanepiseemet kasutada
   Kanepiseemned on rasked ning vajuvad põhja väga kiirelt. Seega seisuvees võib neid rahulikult peoga oma püügialale loopida. Kiirema vooluga jões on parem kasutada spetsiaalseid söödatopse, millega peibutus vajalikku kohta põhjale sokutada ilma, et veevool seda enne põhja jõudmist minema kannaks.

    
   Kust saab
   Kalasöödana kasutamiseks ettevalmistatud kanepiseemneid pole ma meie kalavarustuse kaupluste lettidel veel kohanud. Küll aga olen leidnud neid erinevatest e-poodidest.

    
   Kanepiseeme konksul

   Kanepiseemet konksule saamine on paras nikerdamine kuid suurema särje püüdmiseks on vaev seda väärt. Valmista kodus järgneval viisil ette ports seemneid, et veekogul vähem aega raisata. Konksustamiseks vali suuremad seemned, mis on ilusti lõhenenud ning torka nõelaga auk seemne lamedasse otsa (see ots, millega seeme kunagi taime külge kinnitus).

   Rakendusel kasuta laia põlvega peenikest konksu. Sisesta konks läbi seemnepõhja torgatud augu, ning keera teda seemne sees selliselt, et konksu teravik tuleks välja seemne kestas olevast lõhest. Jäta teravik piisavalt seemnest välja, et kindlustada kerget ja kindlat haakimist. Selliselt konksustatuna seemnega võib välja võtta mitu kala, enne kui uut seemet tarvis läheb.

Viewing 0 reply threads

You must be logged in to reply to this topic.

Pinnavirvendus [RSS]

Viewing 1 - 5 of 54 items

Värsket Foorumites