Kuidas talvel haugi üles leida?

Avaleht Forums Kalakoht.ee Kalakohad Kuidas talvel haugi üles leida?

 • This topic is empty.
Viewing 0 reply threads
 • Author
  Posts
  • Haugil on alati väga kindlad eelistused oma jahipaikade suhtes. Tihti tuleb ette, et ühest ja samast kohast võid paaritunnise vahega välja sikutada mitu purakat haugi. See aga ei tähenda sugugi, et haug oleks parvekala. Lihtsalt head varitsuskohad on haugidel alati hinnas ning kui üks kohta “vabaneb” siis hõivatakse see suhteliselt kiirelt teise poolt.  Alljärgnevalt üritan väikese kaardi abil juhatada, kust võiks talvel selliseid kohti leida.

    

    

   A) Sissevoolav oja, jõgi, kraav: Voolav vesi meelitab haugi varatalvel ning varakevadel. Otsi teda suudmes kasvavate taimeviirude vahelt.

    

   B) Lahesopp: Sopi ja järve vahel on piisavalt sügavust. Haugid käivad siin kaldaäärses taimestikus tõenäoliselt talv läbi. Aktiivsem tegevus toimub siiski varatalvel ning varakevadel kuna suured haugid kolivad südatalveks suurele järvele.

    

   C) Maanina: Kombinatsioonid! Taimestik, kivid ning liiv järve sisse ulatuval maaninal – lisaks lahesopi B lähedus muudavad selle ala potentsiaalselt kõige haugirohkemaks paigaks kogu järvel.

    

   D) Maanina: Siit saab haugi talv läbi. Küllaldaselt taimestikku, kive, mille taha varjuda, languseid ning lisaks kaks kivist veealust saarekest, mida haug kasutab südatalvel. Siit võid rahus haugi püüda kogu talve vältel.

    

   E) Maanina:  Veel üks hea koht kuid mitte nii mitmekülgne kui punktid B, C ja D. Siit tasub püüda juhul, kui eelmainitud kohad on teiste kalameeste poolt hõivatud.

    

   F)  Lahesopp: Tema suuruse ja sügavuse tõttu tuleks seda soppi kohelda eraldiseisva järvena. Varatalvel võid haugi otsida väljuva jõe suudmest ning paksu taimestiku servast.  Südatalvel sihi rohkem saarekese ümbrusesse.

    

   G) Saar: Liiga väike ning eraldatud, et haugile oluliselt atraktiivne olla, kuid südatalvel kui kogu järvel käib ohtralt kalamehi, tasub tema ümbrus läbi proovida. Oluline on seda teha ennem, kui keegi teine jõuab seal läheduses viibivad vähesed (kuid tõenäoliselt suured) haugid kotti pista.

    

   H) Saar: Sama jutt mis saaare G kohtagi, kuid saar H asub rohkem haugi potentsiaalsel liikumisteel. Näiteks haugid aladelt A ja B võivad talve edenedes kolida saare H juurde.

Viewing 0 reply threads

You must be logged in to reply to this topic.

Pinnavirvendus [RSS]

Viewing 1 - 5 of 54 items

Värsket Foorumites