Kuidas saada rohkem võttusid fiideripüügil

Avaleht Forums Kalakoht.ee Õpetused ja juhendid Söödaõnged Kuidas saada rohkem võttusid fiideripüügil

 • This topic is empty.
Viewing 2 reply threads
 • Author
  Posts
  • Fiider on püügiviis, mis on meil järjest tuntust kogumas. Kui veel mõned aastad tagasi võis vee ääres näha vaid mõnda üksikut söödakorviga püüdjat, siis täna on üha rohkem neid, kes eelistavad fiiderit tavalisele tonkarakendusele. Ning seda täiesti arusaadaval põhjusel – fiider töötab. Fiider on kõige parem viis saada oma peibutussööt ja söödastatud konks teineteise vahetusse lähedusse, mis ongi kala peibutamise eesmärk.

   Aga selleks, et fiider veel paremini toimiks ning rohkem võttusid tooks, on olemas veel üks nipp – sikuta rakendust tagasi. Seda on lihtne teha ning toob garanteeritult rohkem võttusid, kui Sa eales fiidripüügil oled kogenud. See meetod töötab suurepäraselt nii latikat, karpi kui linaskit püüdes.

   Nipp ise on imelihtne ning asja uba peitub selles, et Sa positsioneerid sellega oma söödastatud konksu, mitte ainult peibutussööda lähedusse, vaid päris söödahunniku keskele.

   Peale rakenduse sisse heitmist, jäta see umbes viieks minutiks paigale – kala võib võtta ka niisama. Kuid kui viie minuti jooksul midagi ei toimu, on aeg rakendust tagasi sikutada ning oma konksu kaladele ilusamini presenteerida.

   Kõigepealt pead Sa täpselt mäletama, kui pikk on Sinu lips. Näiteks ütleme, et see on 80cm – tüüpiline lips fiidripüügil.

   Võta ritv kätte ning liiguta seda tasakesi küljepeale, kuni tamiilist on kogu lõtk välja võetud (A).

   Nüüd liiguta ritva aeglaselt edasi, sikutades söödakorvi mööda põhja edasi (B). Kui Sa tunned kuidas korv liikvele läheb, siis jätka ridvatipu liigutamist täpselt 80cm jagu.

   Nüüd on Sinu söödakorv ennast kenasti põhjale ära tühjendanud, Sinu lips on sirgu tõmmatud ning söödastatud konks asub täpselt keset peibutussööda hunnikut (C), mida kalad aplalt sisse ahmima tulevad.

   Jäta rakendus vette veel viieks minutiks, et näha kas tuleb see võtt või mitte. Kui ei tule, keri rakendus välja, söödasta uuesti ning heida sisse – ning korda kogu protsessi algusest peale.

  • west

   said

   Tervist.Ootan juba huviga kuna saab fiiderdamist proovida.Püügivahend sai ka tellitud spets fiiderdamiseks.Väga korralik teema ikka.
   Kas liigub foorumis inimesi ka kes fiiderdamisega tegeleb,tegelenud.

  • Noname

   said

   Hetkel on vesi tõusuteel, ei kujuta ette kas suurveega väga hea fiiderdada on? Aga peale vee taandumist soovitaks kohe peale lennata 😉

Viewing 2 reply threads

You must be logged in to reply to this topic.

Pinnavirvendus [RSS]

Viewing 1 - 5 of 54 items

Värsket Foorumites