Kuidas põhjaõngega suurt ahvenat püüda

Avaleht Forums Kalakoht.ee Õpetused ja juhendid Söödaõnged Kuidas põhjaõngega suurt ahvenat püüda

 • This topic is empty.
Viewing 2 reply threads
 • Author
  Posts
  • Alljärgnev on rakendus, mis on toonud mulle rohkem suurt ahvenat, kui ükski teine. See on oma olemuselt väga lihtne ning kõik komponendid on hästivarustatud kalatarvete kauplustest saadaval. Enamus kalamehi peab ahvenat valimatuks ning ahneks õgardiks, kes sööb kõike mis suhu mahub – mõnikord ka seda, mis suhu ei mahu. Kuid see arvamus peab paika vaid väiksema ahvena puhul. Mida suuremaks ja vanemaks ahven saab, seda ettevaatlikumaks ta muutub.

    

   Libiseva tina kasutamine on ülioluline, kuna suur ahven, sarnaselt kõigile teistele ettevaatlikele kaladele, sülitab sööda välja kohe, kui ta takistust tunneb. Vabajooksu rõngast ning landilõksust valmistatud lahendus aitab kiirelt ning mugavalt vahetada erinevaid tinaraskuseid kohandamaks rakendust püügiks erinevates tingimustes ning ühtlasi oma suure ava tõttu ei tekita liinil mitte mingisugust takistust.

   Lipsu pikkus võiks olla 60 – 120cm. Kasuta pehmet ning märkamatut tamiili või nööri. Läbipaistev tamiil on alati hea valik.

   Üks parimaid söötasid suurele ahvenale on paar ööussi, seega konks peaks olema päris suur. Nr 4 laia põlvega konks sobib hästi, soovitavalt võiks ta olla ka säärel asuvate kidadega, et hoida usse ühte puntrasse rabelemast.

   A – Kasuta vabajooksu rõngast koos helme ning pööraga. Vabajooksurõngas kindlustab olematu takistuse, mis on oluline suure ahvena püügil.
   B – Raskuse kuju ning kaal vali vastavalt soovitud heitekaugusele. Raskuse võid asendada punaseid tõuke või ussijuppe täis söödakorvi vastu.
   C – Kasuta raskuse kinnitamiseks landilõksu. Sel moel on erinevate raskuste kasutamine kiire ja lihtne.
   D – Kasuta suurt pöörat ning tugevat sõlme lipsu kinnitamisel. Selle rakendusega on tõenäosus kohata suurt latikat, linaskit või karpkala.
   E – Lips peab olema lühike ning tugev: 60cm kuni 120cm on ideaalne ning 1.8 – 4kg tõmbetugevus on parim.
   F – Kui kasutad söödaks ööusse, aja nad konksule vaid ühest kohast, et pikad väänlevad kombitsad kala peibutaksid.
   G – Katseta nii terveid ööusse, kui ussijuppe, et teada saada, mida kala parasjagu eelistab.

  • raulves

   said

   Kas sellele rakendusele pannakse ka ujuk?

  • Ei, tegemist on põhjaõnge, ehk donkaga. Peale rakenduse sisseheitmist kerid pealiini (kuni tinaraskuseni) gerkelt pingesse ning ridva otsa liikumise järgi vaatad, millal kala sööta on haaranud.

Viewing 2 reply threads

You must be logged in to reply to this topic.

Pinnavirvendus [RSS]

Viewing 1 - 5 of 54 items

Värsket Foorumites