…kuias spinningut valida/liigitada :-((

Avaleht Forums Kalakoht.ee Vaba teema …kuias spinningut valida/liigitada :-((

 • This topic is empty.
Viewing 3 reply threads
 • Author
  Posts
  • kuha

   said

   . UL – UltraLight, 0-5g rakendustele – Forell
   L – Light, 5-10g rakendustele – Ahven
   M – Medium, 10-30g rakendustele – Siig, Koha
   H – Heavy, 30-100g rakendustele – Haug
   …mind paneb küll selline liigitamine kukalt sügama… 😕 …kas on veel teisigi või ainult mina ei tea püügivahenditest midagi 🙁

  • Täpsustused ning märkused on alati teretulnud. Vaidlustes selgub tõde 🙂

  • kuha

   said

   Ei ole vist mõistlik vaielda,aga miks peaks olema konkreetselt haugi rakendus alates 30g ja H ?!…ja siig?!/koha M…tõin soomes puudes pea 11kg haugi paati M/18g rakendusega ja ei näe põhjust haugi pommidega püüda :-))…minul puudub arsenalust üldsegi 30-….ja H vahendid…ka ei näe vajadust kuna ookeanis ei püüa ja hea püügivahendite kooslus/komplekt+kalamees töövad kalad paati niigi…aga edu teile,aga see teie varjant nüüd küll 100% ennast ei õigusta/tõesta…üks soovituus veel,ehk kui võimalik,siis kasutada üheosalist spinningut(suurim tundlikkus/miinuseks transportimise ebamugavus)…kasutan aastaid ABU üheosalist ja olen väga rahul :-))…ehk siis igale oma…!

  • Kuha, oleksin väga huvitatud Sinupoolsest sarnasest tabelist. Kuna saan aru, et enamus Sinu kalastamisi toimub Soomes, kus paratamatult kalastamise sport ning traditsioonid on teisel tasemel kui siinmail. Seega oleks väga põnev “admeid võrrelda”.

   Selles toodud tabelis üritasin ridva valikuga hädas olevale algajale mingitki orientiiri anda, toetudes nende kalade osas, kelle püügiga ise aktiivselt ei tegele, internetis saadaolevatele andmetele. Aga eks lõppkokkuvõttes ole tõsi, et igal kalamehel kujuneb välja oma eelistus varustuse osas ning ühte liiki kala saab püüda väga erinevate vahenditega. Seepärast ongi hea tekitada selliste nüansside ümber arutelusid ning vaidlusi, et algaja silmaringi laiendada ning miks mitte ka kogenud kalameest midagi muud proovima panna?

   Ka ise olen muidu peenemate püügivahendite pooldaja. minu spinninguritvade maksimaalsed testid on 25g kanti. Samas ise eriti suur haugipüüdja pole. Aga minu lemmikrelvaks on 7m lihtkäsiõng ja/või fiider.

Viewing 3 reply threads

You must be logged in to reply to this topic.

Pinnavirvendus [RSS]

Viewing 1 - 5 of 54 items

Värsket Foorumites