Koiva vesikonna veemajanduskava koostamise ajagraafiku ja tööplaani avalik arutelu

Avaleht Forums Kalakoht.ee Uudised Koiva vesikonna veemajanduskava koostamise ajagraafiku ja tööplaani avalik arutelu

 • This topic is empty.
Viewing 0 reply threads
 • Author
  Posts
  • Reedel, 15. juunil algusega kell 14.00 toimub Võrus, Kubija hotellis Koiva vesikonna veemajanduskava ajagraafiku ja tööplaani eelnõu avalik arutelu. Arutelu toimub seminari “Kohalike veevarude kasutamine ja kasutusviisid” raames. Veemajanduskavade koostamise ajagraafiku ja tööplaani eelnõu kohta on võimalik kõikidel esitada ettepanekuid ja vastuväiteid. Ootame seminarile kohalikke elanikke, omavalitsuste ja MTÜ-de esindajaid, keskkonnaeksperte, projekti partnerorganisatsioonide esindajaid, meediat ja kõiki teisi huvilisi.

    

   Lisaks antakse seminaril ülevaade Koiva jõe vesikonnast Eestis ja Lätis, veekasutusest, selle arengusuundumustest ning kasutajatest. Seminar toimub eesti ja läti keeles, tõlkega.

   Seminari teisel päeval, 16. juunil on kõik osalejad on oodatud Vaidava jõelõigu puhastamisele Eesti-Läti piiri ääres (Ape linna lähedal Lätis). Tegemist on piirjärvega, mida Eesti ja Läti jagavad. Vaidava jõgi saab alguse Murati järvest, lookleb peamiselt piki Aluksne kõrgustikku Läti poolel. Pärast Ape linna voolab Eestisse, kus suubub Mustjõkke, mis on üheks Koiva jõe olulisemaks lisajõeks.

   Koiva vesikonna veemajanduskava kinnitati 2010. aasta aprillis ning see tuleb ajakohastada hiljemalt 2015. aasta detsembriks. Kava ajakohastamiseks ning uue koostamiseks on Keskkonnaministeeriumi ettevalmistanud kava koostamise ajagraafiku ja tööplaani eelnõu. Eelnõu on avalikul väljapanekul maakonnakeskustes, Keskkonnaameti kontorites ja Keskkonnaministeeriumis kuni 31. oktoobrini 2012. a. Eelnõu kohta võivad kõik esitada omapoolseid ettepanekuid ja vastuväiteid, millele on Keskkonnaministeerium kohustatud vastama.

   Täiendav teave veemajanduskavade ajagraafiku ja tööplaani kohta siit.  Seminar ja arutelu toimuvad Eesti-Läti ühisprojekti “Piiriülese Gauja/Koiva vesikonna parema ühise haldamise tegevused” raames. Teavet Eesti-Läti ühisprojekti kohta saab siit.

    

    

   Seminaril osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 4.juuniks:

    

   Marjen Võsujalg (Balti Keskkonnafoorum, Eesti), e-post:  [email protected],
   Tel: + 372 659 7027

    

   Täiendav teave:

   Rene Reisner, Keskkonnaministeeriumi veeosakonna peaspetsialist
   6262855, [email protected]

Viewing 0 reply threads

You must be logged in to reply to this topic.

Pinnavirvendus [RSS]

Viewing 1 - 5 of 54 items

Värsket Foorumites