Inspektorid

Avaleht Forums Kalakoht.ee Kalakohad Inspektorid

 • This topic is empty.
Viewing 13 reply threads
 • Author
  Posts
  • lauri

   said

   Täna 10:30 paiku läksin Klooga järvele, et tutvuda sealsete kalapüügi võimalustega. Oman kummipaati ning 3hp bensumootorit. Olles seadnud varustuse valmis, astus venekeelne härra ligi ning ütles mootorile osutades, et “ei ole vjaajaa”. Ma küsisin mismõttes? Näitas sõrmega luikedele ja ütles uuesti, mootor jei jooole vjaaaja… Selge siis, olin eelnevalt küsinud ning teadlik,et järvel võib mootoriga tiksuda. Härra ähvardas lausa 1500€-se trahviga.. a mis sa lollile ikka seletad, läksin järvele… olin paar kolmsada meetrit aerutanud kui avastasin kaks roigast vees.. umbes 30m vahedega.

   Tundus kahtlaselt võrgu koha moodi, helistasin 1313 ja rääkisin oma kahtlusest.. läks umbes 1,5h ja inspektorid olid järvel.. võrke küll seekord ei olnud, aga minust mõõduv spinnamees oli oma trahvid kätte saanud.. nimelt hulgim alamõõdulisi hauge kotis tal.

   Lõpetuseks -kui näete kuskil mingit jama, palun HELISTAGE 1313, sest ainult sedasi me saame olukorda muuta….

   Lauri

  • Noname

   said

   Tubli 🙂

  • Noname

   said

   Kevadest saadik püügikordi kindlasti üle saja. Pole mitte ühtegi inspektorit näinud….

  • ceemic

   said

   Ei ole ka mina kahe hooaja jooksul aktiivselt jõeforelli püüdes (seejuures enamasti just lisalehega jõgedel) veel ühtki inspektorit näinud. Ammugi seda mitte Emajõe ääres..

  • Noname

   said

   Ma loodan, et nad praegu forellidel silma ikka peal hoiavad.

  • greisi

   said

   Need nn.helistajaid on alati olnud ja igal pool iga korra ajal. vanasti kutsuti neid koputajateks nüüd helistajateks…vahel on mõni helistaja ka koos inspektoriga vähkidele söödaks sattunud.edu helistamisel.

  • Quote:
   Tsiteerin kasutaja greisi öeldut November 28, 2012, 18:17
   Need nn.helistajaid on alati olnud ja igal pool iga korra ajal. vanasti kutsuti neid koputajateks nüüd helistajateks…vahel on mõni helistaja ka koos inspektoriga vähkidele söödaks sattunud.edu helistamisel.

   kahju näha, et nõukaaegne mentaliteet – varastamine riigi tagant on ok, on jätkuvalt au sees. Võiks ju sellest aru saada, et meie ise olemegi nüüd see riik. Sisuliselt on ju röövpüük varastamine teiste kalameeste ning nii nende kui enda järeltulevate põlvede tagant.

  • greisi

   said

   See pole nõukaaegne mentaliteet vaid oma nina mitte toppimine teiste asjadesse.Las iga mees otsustab ise oma tegude(vigade) üle ja arvan, et kasvatajat pole kõrvale vaja.Aga mõnele eestlasele on omane tõesti nõukaaegne -mentaliteet teiste peale koputamas käia-nüüd siis” helistada”- see on orja mentaliteet.Mis puutub riiki siis sisuliselt pole seda olemas.Algul oli NSVL nüüd EL.Ja on veel
   esimene ja teine eesti.Millegipärast tahab 1eesti teha seadusi 2 eesti jaoks ise nende täitmisest kõrvale hiilises …Vabandan väga, aga jutt läheb väga poliitiliseks kätte.Parem räägime kaladest,kalapüügist,mis puutub inspektoritesse siis nad on vajalikud ainult riigikassa täitmiseks.

  • Ehk siis õige oleks see, et iga mees püüab siis kui tahab, mis vahenditega tahab, millist kala tahab ja just nii palju kui tahab ning pole kellelgi teisel asja oma nina sinna vahele toppida? Huvitav mitmeks aastaks meie kalavarusid sel juhul jätkuks?

   Tegelikult võiks ju sama mentaliteeti kasutada näiteks riigimetsa puhul. Võtan siis kui tahan, seda mida tahan ja niipalju kui tahan! Kas ma võtan sealt omale küttepuid, saunapalke või üldse mööblifirmale toormaterjaliks, ei tohiks kellegi asi ju olla?

  • greisi

   said

   Nii äärmulikult ei maksa ka üldistada.Mingi kord peab ikka olema muidu tekiks kaos.Aga üle ei maksa ka pingutada.Eestlasel on totter komme täita vene -nüüd EL käske saksa täpsusega (orjamentaliteet).Nii mõnigi seaduskuulekas “ori” maksis veel hiljuti ka lehmade peerumaksu ära.Mis puutub kalavarudesse siis pole küll spetsialist ,aga pigem kontrolligu inspektor suurfirmasi ja farmereid kelle pärast saab reostust jõgi,järv,meri.See on hoopis suurem probleem kui mõne hauginolgi kotti panek.Riigimetsast nii palju,et enamus on juba kellegile maha parseldatud või panti pandud.Nagu ma juba mainisin sisuliselt pole eesti riiki kui sellist enam olemas.Riigimetsast rääkimata…. Liiga palju on keelde ja käske orjadele täimiseks.Põhenduseks tuuakse nn.järeltulevad põlved ,ehk siis uued orjad…

  • Noname

   said

   Uhh seda oli küll valus lugeda. Ei ole nii, et iga mees teeb mida tahab meie ühisvaraga.
   Eesti riik on täitsa olemas, kui sellest aru ei saa on ikka endal midagi viga. Vene ajal nimetati selliseid mehi reeturiteks ja lasti maha. See oli tore komme.

  • greisi

   said

   Sellisel juhul kui see vene aja komme sulle meeldis, tuleks sul juba Toompealt alustada.Kõigepealt riigikogu, edasi Stenbocki maja,siis klikk jne.Seal ju kõik nn.endised punased koos. Sinu jutu järgi reeturid ja kui veel elamislubadega kauplejad ja muud sahkerdajad kaasa arvata siis ….tööd jätkuks kauaks. Kala mädaneb peast. Katsu harjuda tõsiasjadega ehk siis reaalse eluga.Ja süüvi ka kommentaari sisusse,mõtle ning ära lahmi nii sama.Paistab ,et sa oled vene ajast natuke ainult kuulnud.

  • Miks segada omavahel poliitikat ja loodusvarude säilitamist? Igasuguste varude säilitamiseks on vaja täita väga lihtsaid tingimusi. Ei tohi tarbida rohkem, kui teda lisandub ning samas ei tohiks teha midagi, mis pidurdaks tema lisandumist. Ehk siis – ärme püüa kudevat kala, kuna see vähendab uute kalade pealekasvu. Ärme reosta veekogusid, kus kala elab, sel samal põhjusel. ning ärme kasuta püügivõtteid või vahendeid, mis on kalavarudele liialt kurnavad.

   Minu arvates on see lihtne ja loogiline. Vahet ei ole, milline on riigikord, millised on seadused või kes on Toompeal pukis.

  • greisi

   said

   Jah ,natuke poliitiliseks see dialoog kiskus…Jätame selle jutu.Olen hr.Rait Lotamõisaga 100% nõus
   mõistliku tarbimise,kalavarude säilitamise,reostuse ärahoidmise ja nn.alatute ja keelatud püügivõtete
   kasutamise vastu.Ja ega tõesti suurt vahet pole kes pukis on.See on ikka kalastusteemaline sait.Isiklikult vabandan kui riivasin kellegi tõekspidamisi.Olen lihtsalt veidi järsema väljendusega….

Viewing 13 reply threads

You must be logged in to reply to this topic.

Pinnavirvendus [RSS]

Viewing 1 - 5 of 54 items

Värsket Foorumites