Eesti sisevete keeluajad ning -piirangud

Avaleht Forums Kalakoht.ee Eesti sisevete keeluajad ning -piirangud

 • This topic is empty.
Viewing 0 reply threads
 • Author
  Posts
  • Eesti harrastuskalamehe üheks suuremaks peavaluks on ikka olnud välja selgitada, kas mingil veekogul kehtib mingisuguseid püügipiiranguid või -kitsendusi. Seda eriti just juhul kui planeeritakse kalalkäiku kuhugi tundmatusse kanti, kuhu varem pole juhtunud või ei juhtu piisavalt tihti. Ning sedasi võibki juhtuda, et perega mõnusat nädalavahetust veetma läinud pereisast võib tahtmatult saada seaduserikkuja ning loodusvarude kahjustaja.

   Üritame siinkohal kalamehele taaskord appi tulla ning info leidmist lihtsustada. Tänasest leiate kalakoht.ee veekogude andmebaasis vastavad viited veekogul kehtivatele piirangutele. Kui veekogude nimekirjas on veekogu nimi märgitud punaselt, tähendab, et sellel veekogul on hetkel kehtivaid piiranguid. Täpsema info saamiseks tuleks veekogu detailne info lahti võtta. Siis kuvatakse lehe paremas tulbas kõige üleval kõik veekoguga seotud piirangud ning kitsendused. Tänase seisuga ei ole piirangute loetelu kaugeltki mitte täielik, võttes arvesse vaid kalapüügieeskirjas ära toodud kitsendusi. Andmete hankimine ning täiendamine jätkub igapäevaselt ning lähinädalatel loodame valdava enamuse infost paika saada.

   Järgmise sammuna arenduses töötame interaktiivse keelualade kaardi kallal, mis kuvaks andmebaasis oleva info põhjal visuaalselt erinevatel jõelõikudel keelualade ulatusi ning soovitud punkti raadiusesse jäävaid keelualasid üldiselt.

    

   Edu kalavetel ning kalastagem jätkusuutlikult!

Viewing 0 reply threads

You must be logged in to reply to this topic.

Pinnavirvendus [RSS]

Viewing 1 - 5 of 54 items

Värsket Foorumites